Tuzla Su Kaçağı Tespiti I Uzman Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı bulma

Tuzla Su Kaçağı Tespiti ve Tuzla Su Kaçağı Tamiri

Tuzla su kaçağı tespiti için Uzman Su Kaçak Tespiti firmamız Tuzla’da hizmetinizdedir.Tüm su kaçaklarını tespit eder ve yerinde aynı gün tamir ederiz. Tuzla su kaçağı tespiti hizmetini 7/24  tüm mahallelerde kesintisiz veriyoruz. Termal kamera ile Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamızı günün her saati arayabilirsiniz. Tuzla su kaçak tespiti uygun fiyat kaliteli hizmet. Kırmadan su kaçağı tespiti gelişmiş tekonolojik cihazlar ve tecrübe gerektirir. Kırmadan su kaçaklarının olduğu yeri (su sızıntısı) noktasal tespit ediyoruz ve isterseniz tamir ediyoruz.Üstelik su kaçağını bulamazsak herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Tuzla su kaçak tespiti için bizlere ulaşın.

Su kaçaklarını asla küçümsemeyin. Tuzla su kaçak tespiti için bizlerden her zaman destek alabilirsiniz. Şüphelendiğiniz su kaçağı varsa su kaçağı tespit edilerek su kaçağı tamiri edilmesi gereklidir. Eviniz veya iş yerinizde belli belirsiz olan su kaçakları tespit edilerek cihazla su kaçağı tespiti yapılması gerekir. Aksi halde çok daha büyük sorunlara sebep olur.

Gebze su kaçağı tespiti
su kaçağı tespiti

Tuzla'da Su Kaçağı Nedir?

Gider yoluyla tahliye edilmesi gereken temiz veya  pis suların zamanla deforme olmuş  borulardan  yada çatlaklardan suyun sızmasıdır .Su kaçağı ,değer  verdiğimiz  evimize ya da iş yerimize zamanla büyük hasarlara ve yüksek maliyetli   tamirlere sebep  olur. Küçük bir su damlasının bize  ne kadar zararı olabilir ki diye düşünmeyin .İstemeden de  olsa gözünüz gibi baktığınız  mekanlarınıza zarar veriyor olabilirsiniz. Sıhhi tesisat veya kirli su gider su boruları su sızıntısı noktasal tespit edilir. Su kaçağı tespit işlemlerinin Tuzla veya diğer tüm bölgelerde sıhhi tesisat işlemleri altında itina ile yapıyoruz.

Tuzla su kaçağı yaşayan herhangi bir ev yada iş yerinden biri olabilirsiniz. Kendi evinizin mahvolmasına yada su kaçağı nedeni ile komşunuz ile kavga etmenize gerek yok.Tuzla ilçesinin tüm mahallerinde su kaçağı tespiti için servis ağımız kesintisiz çalışmaktadır.Ev veya iş yerinizdeki su kaçağını asla ihmal etmeyin.Su kaçaklarının küçük büyük pek çok zararı vardır.

Etraf kırılır dökülür diye korkmayın kırmdan su kaçağı tespiti mümkün.Kırmadan sı kaçağı tespiti yazımızı okumanızı tavisye ediyoruz.

Tuzla’da kaçak su tespiti için bizler hizmetinizdeyiz. Uzman Su Kaçağı Bulma 

Su tesisatında oluşan bir sızıntıdan dolayı alt katın tavanında  zamanla sorun oluşur ,komşunuzla  istemeden de olsa problem yaşamanız kaçınılmaz hale gelir .Hem kendi evinize hem de alt kata verdiğiniz zararı karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden zaman  kaybetmeden mutlaka  profesyonel bir ekipten  yardım alınmalıdır.

Su kaçaklarını oluşturan pek çok neden olabilir. Ama en çok rastlanan ana nedenler arasında yanlış işçilik ve yanlış malzeme kullanımı kaynaklı oluşan hasarlardır.

Tuzla’da su kaçağı sebepleri ev ve iş yerlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tuzla’da yeni yapılan binalarda kötü işçilik kalitesiz malzeme kullanımı ana su kaçaklarının nedenleri arasında sayılabilir. Su hayatımızın vazgeçilmezi ama bazen de küçük gibi görünen büyük sorunlara yol açabilir. Yaşam alanlarımızda mutfakta ,banyoda ,balkonlarda, iş yerlerinizde su kaçağı olarak karşınıza çıktığı zaman sorunu gidermek yoluna gitmeliyiz.

Tuzla’da Su kaçakları hiç ortada yokken neden biden ortaya çıkıyor?

Yıllara sinsi olarak bekleyen su sızıntısı basınç ve eskiyen malzemeler nedeni ile birden ortaya çıkabilir. Bu sızıntıları maalesef çok daha büyük felaketlere neden olabilmektedir. Her yıl binlerce ev büyük boyutlu su sızıntısı ile kullanılamaz hale gelebilmektedir

Tuzla Su Kaçağı Arıza Nedenleri Nelerdir?

Su kaçak sebeplerinin pek çoğu makalemizde yer almaktadır. Ama daha spesifik su kaçakları da olabilmektedir. Su kaçağı hangi sebeple olursa olsun su kaçaklarını tespit eder ve tamir ederiz. Su kaçaklarının sebeplerini öğrenerek sorunları ortadan kaldırırız. Bu sayede aynı bölgeden direkt veya dolaylı su kaçağı ile karşılaşmazsınız. Tuzlada su kaçağı tespiti ev ve iş yerlerinde daha çok ortaya çıkmaktadır.

Şimdi sırası ile su kaçaklarının sebeplerini sıralayalım.

su kaçağı bulma

Tuzla Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su kaçağı bulma yöntemeleri iki boyutlu olarak ele alınabilir.İlk olarak kendi kendinize su kaçağı bulma veya bir profesyonelden destek alarak su kaçağını bulabilirsiniz.

Kendi Kendinize Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

1.Su faturalarını karşılaştırın ve kontrol edin.

2.Su sayaçlarını kontrol edin su kaçak tespiti

3.Klozet tankına boya koyarak kaçak bulma.

4.Kombi hattını kontrol ederek su kaçak tespiti

5.Makine su giriş çıkışlarını kontrol edin.

Profesyonel Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

1.Termal Kamera ile su kaçak tespiti

2.Akustik ses cihazı ile su kaçağı bulma

3.Basınçlı su testi ile su kaçağı bulma

4.Kameralı su kaçak tespiti

Su kaçağı bulma yöntemlerini detaylı olarak öğrenmek için yazımıza göz atın.

1.Tıkanmış Su Giderleri

Ev ve iş yerlerinizde su kaçağı var ise ilk sorun kaynağı tıkanmış su giderleridir. Su giderleri olarak lavabo su gideri, çamaşır makinesi su gideri, klozet su gideri ve bulaşık makinesi su gideri olarak sıralanabilir. Bu su giderlerinde herhangi bir tıkanıklık varsa açmaya çalıştığınız vakit giderlerde kırılma olma ihtimali olabilir. Tıkanmış su giderlerini sert bir cisim ile veya aşırı tazyikli su ile açmak son derece riskli bir yöntemdir. Şayet sizde bu şekilde bir tıkanık açma işlemi uyguladıysanız boruları kırmış olabilirsiniz.

tıkanmış su gideri

2.Zayıf Boru Gideri Bağlantıları

Su gider bağlantılarının kırılmış veya bağlantısının çıkmış olma ihtimali de en çok rastlanan durumlardan biridir. Sıcak soğuk farklılıkları nedeni ile kalitesiz olan pvc malzemeler boru bağlantıları olan yerlerden maalesef çıkma veya kırılma olabilir. Bu arızayı anlamanın en iyi yolu sıcak su döküldüü zaman lavabodan ses gelemsi en büyük işarttir.Genelde tıkırtı şeklinde ses gelir.

Zayıf Boru Gideri Bağlantıları

3.Aşırı Isı Değişimi

Aşırı ısı değişimi nedeni ile su gider hatlarında istenmeyen kırık veya çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle su hatlarında ( temiz ve kirli su) su kaçağı oluşabilir.

Isı farklılıkları genelde gece gündüz veya mevsimsel geçişlerde oluşur.

Donma gerçekleşen su hatlarında zayıf borularda kırılma olma ihtimali son derece yüksektir.

Bahçe ve balkon gibi yerlerde ısı değişimi kaynaklı su kaçakları oluşabilir.

4. Aşırı Yüksek Su Basıncı

Ev veya iş yerlerinde temiz su hattı ortalama 3-5 bar arasında olur. Fakat bazen su hatlarına aşırı yüksek basınç gelebilir. Aşırı yüksek basınç su hattı borularında istenmeyen kırık ve çatlaklara neden olabilir. Oluşan bu çatlaklardan su kaçağı olma ihtimali son derece yüksektir.

Aşırı su basıncı şehir su şebeke hatlarında yaşanan dengeleme sorunu nedeni ile veya evinizin su hattına tesisatçılar tarafından uygulanan basınç testlerinde oluşabilir.

yüksek basınç

5. Kırık Su Konnektörleri

Hortumlar, cihazlarınıza su sağlayan şeydir ve bazen gevşeyebilirler. Örneğin, çalışırken kayan ve sallanan çamaşır makinenizi düşünün. Bu, su bağlantısında bir sızıntı meydana getirmek için yeterli bir harekettir. Bu durumda, hattan su çıktığını veya makinenin etrafında zeminde biriktiğini göreceksiniz.

kırık su konnektörü

6.Paslanmış ( yıpranmış) Pis ve Temiz Su Hattı.

Yeni yapılan yapılarda PVC yani plastik malzemeler kullanılmaktadır. Fakat daha eski yapılarda demir (paslanabilir) su hatları kullanılmıştır. Bu eski hatlar zamanla paslanarak delinmeye yüz tutabilir. Haliyle delinen bu su hatlarında su sızıntısı olabilmektedir. Bu bazen temiz s hattı bazen ise atık kirli su hattı olabilir.

paslanmış su borusu

7.Yağmur suyu boru kırıklıkları

Evinizin dışa bakan yüzeylerine belirsiz bir karartı veya renk değişimi mi var?

İşte sinsi hiç kimsenin fark etmediği su kaçağı. Yağmur su hatları dış etkenler nedeni kırılabilir ve bu kırıklardan su sızabilir. Yoğun yağmur yağışlarında su sızıntıları binanın dış cephesinde yalıtım olsa bile bu yalıtımı  evinizde istenmeyen su kaçaklarına neden olabilir.

bina yağmur suyu gider

8.Yıpranan banyo ve mutfak derzleri

Yıpranan banyo ve mutfak derzleri nedeni ile su kaçakları oluşabilmektedir. Bu su kaçakları çok az gibi olsa da alt komşunuzun kabusu olabilir. Alt katta yer alan komşularınız ile sorun yaşamak istemiyorsanız banyo derzlerini kontrol etmeniz iyi olacaktır.

Zira oluşabilecek şikayet durumunda belediye tarafında yüklü cezalara maruz kalabilirsiniz. Ayrıca maddi dava açılarak zararlar tanzim edilme durumu ortaya çıkabilir.

yıpranmış banyo derzleri

9.Ağaç Kökleri

Kulağa inanılmaz gibi geliyor ama su kaçakları su gider tıkanıklarının bazıları ağaç kökleri nedeni olabilmektedir.

Ağaç kökleri ( kavak ağacı) su  hatlarındaki nemden dolayı su gider hatlarına ve temiz su hattına baskı yapar. Bazen bu baskı zayıf noktadan boruyu kırmasına ve borunun içine köklerin girmesine neden olur.

Boru içine giren kök ilk olarak su kaçaklarına daha sonra ise su tıkanıklıklarına neden olur.

Bu su kaçağı bulma işi genelde bahçe veya peysaj alanlarında oluşur.

ağaç kökü

10.Havuz Su Kaçakları

Havuz su kaçakları tespiti alanın büyüklüğü nedeni ile profesyonel bir çözüm gereklidir. Havuz su kaçakları havuzun gereğinden daha fazla su eksiltmesi durumunda su detektörleri ile tespit edilir. Havuz su kaçağı bulma işlemi için havuzun su buharlaşma durumu ve sızıntı yerleri için termal kameralarda kullanılabilir.

havuz su kaçağı

11.Su Deposu Kaçakları

Su depolamak için büyük yer altı ve yer üstü depoları zamanla su sızıntısı olabilmektedir. Su depolarında su kaçak tespiti için akustik ses cihazı en uygun çözümlerinden başında gelir.

su deposu kaçak
Tuzla Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir?
kameralı su kaçak tespiti
Su Kaçağının Zararları Nelerdir?

Su kaçağının pek çok zararı bulunmaktadır.Bu bazen sağlığınızı etkilerken bazen de cebinizi etkiler.Şimdi sırası ile su kaçağının sizlere nasıl zararları olduğunu açıklayalım.

 • Su kaçağı evinizde nem ve küfe neden olur.Küf ise sağlığınızı son derece olumsuz etkiler.Küf nedeni ile akciğerlerinizde solunum sorunlarına neden olur.Öksürük, nefes darlığı, burun akıntısı, gözlerde kaşınma, sulanma, kaşıntılı cilt lezyonları vs gibi bulgulara sebep olur.
 • Su kaçakları parke,boya,mobilya ve diğer bazı aksamlar üzerinde tamiri imkansız hasarlara neden olabilir.İhmal ettiğiniz su kaçağı bir süre sonra çok daha büyük bedel maliyetlere sebep olabilir.Bu bazen evinizin boyanmasına bazen evinizin paerkesinin değişmesine yada mutfak dolabınızın düşmesine kadar gidebilir.
 • Su kaçağı tamir edilmediği zaman komşular birbiri ile sorun yaşarlar.Bazen bu sorunlar nedeni ile mahkeme ve belediye sizlere ceza kesebilir.Tuzla su kaçağı tespit sorunu erteleyen bir komşu Tuzla Belediyesi tarafından komşuyu zarar uğratmaktan 2.500 TL ceza kesmiştir.Bu ve benzeri örnekleri belki sizlerde duymuşsunuzdur. Mahkeme ile oluşan hasarlar size yansıtılacağını unutmayın.

Su kaçağını tamirden başka bir şansınız yoktur.Su kaçağını erteleyebilirsiniz ama asla sonsuza kadar su kaçağını tamirden kaçamazsınız.Su yıkıcı bir özelliğie sahiptir.Siz onu unutsanız bile bir şekilde su kaçağı size kendini hatırlatır.Tuzla

Tuzla'da Su Kaçak Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Bu cihazlar su kaçağı tespitinde son derece güvenli sonuçlar alır. Termal kamera veya boru görüntüleme kamerasıyla noktasal tespitler yaparak sorunun yüzde ellisini halletmiş olur .Gerisini de halletmek işinde uzman ustalara kalır .Gerekli tamir yapılırken evinizde ya da iş yerinizde kırmadan dökmeden su kaçak tespiti işlemi en aza indirmeye özen gösterilir. Tuzla su kaçağı tespiti için en uzman firma Uzman Su Kaçağı Tespiti sizlerin hizmetinde.

Hayatınızda ufak problemleri daha fazla ertelemeden akılcı davranarak sorunları bırakın sizin için bu işi meslek edinen kişiler çözsün.

Kameralı Su Tesisatçısı
Tuzla'da Hizmet verdiğimiz Mahalleler

Su kaçağı sorunu olan tüm bölgelere hızlı servis gönderiyoruz. Tuzla ilçesinin tüm semtlerine dakikalar içerisinde servis araçlarımızı yönlendirme imkanımız vardır.Su tesisat proplemleriniz için Uzman Su kaçak Tespiti en doğru tercih.

 • İSTASYON MAHALLESİ
 • MESCİT MAHALLESİ
 • MİMAR SİNAN MAHALLESİ
 • ORHANLI MAHALLESİ
  ORTA MAHALLESİ
 • POSTANE MAHALLESİ
 • ŞİFA MAHALLESİ
 • TEPEÖREN MAHALLESİ
 • YAYLA MAHALLESİ
 • AKFIRAT MAHALLESİ
 • ANADOLU MAHALLESİ
 • AYDINLI MAHALLESİ
 • AYDINTEPE MAHALLESİ
 • CAMİ MAHALLESİ
 • EVLİYA ÇELEBİ MAHALLESİ
 • MAHALLESİ
 • FATİH MAHALLESİ
 • İÇMELER MAHALLESİ

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 4

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Tuzla Su Kaçağı Tespiti I Uzman Su Kaçağı Tespiti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp