Kameralı Su Tesisatçısı İle Su Kaçağı Bulma Yöntemi

Kameralı Su Tesisatçısı Hizmetinizde

Kameralı su tesisatçısı Uzman su kaçak tespiti hizmetinizde. Ev ve iş yerlerinizde bulunması zor görünen bütün su kaçaklarını buluruz ve tamir ederiz.

Termal kameraların çalışma mantığı ısıya duyarlı olarak çalışmasıdır. Isı farklılıklarını algılayan termal kameralar su kaçaklarının yerini tespit etmek çok daha kolay olur.

Bize danışmadan herhangi bir yer kırıp dökmeyin. Kullandığımız pek çok yeni gelişmiş teknolojik aletler sayesinde su kaçaklarını nokta olarak tespit ederiz.

Kameralı Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespitinde Hermografik Kamera (Termal Görüntüleme Kameraları)

Termal görüntüleme, su kaçak tespiti endüstrisinde giderek daha popüler hale gelen modern ve yenilikçi bir teknolojidir.

Termoloji olarak adlandırılan teknik, ısı modellerindeki varyasyonları aramak ve tanımlamak için termal görüntüleme kameraları kullanır.

Bu, sızıntıları tespit etmek için güvenilir ve doğru bir yöntemdir çünkü herhangi bir mülkteki zeminler tipik olarak ortalama olarak 18°C ile 21°C arasındaki oda sıcaklığı civarında kayıt yapar. Bu teknik, sıcak su borularının tipik olarak çevre bölgelerdeki sıcaklığı yaklaşık 4 ila 5°C artıracağı gerçeğinden yararlanır.

Termal görüntüleme cihazının renk kontrastını kullanarak sıcaklıktaki bu değişimi avantajımıza kullanabiliriz. Termal görüntüleme görüntüleyicide, sızıntı olmayan bir sıcak su borusu, bir sızıntının meydana geldiği kötü tanımlanmış bir modele karşı kesintisiz düz bir çizgi olarak görüntülenecektir. Bunun nedeni, kaçan suyun sızıntıdan dışarı çıkması ve daha sonra sürekli artan bir alana yayılmasıdır.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Tespit Edilir?

Pek çok insan, termal görüntüleme kameralarının nemi ölçebildiği ve böylece bir sızıntının nerede meydana geldiğini belirleyebildiği yanılgısına kapılmıştır, ancak hiçbir şey gerçeklerden bu kadar uzak olamaz.

Termal kamera su kaçağı  için kullanılan termal kameralar, oda ile sızıntının meydana geldiği yer arasındaki sıcaklık farkını ölçer. 

Sızıntıları Tespit Etmek İçin Termal Görüntüleme Kullanmanın Faydaları

1 – Tavanlarda, düz çatılarda, duvar arkalarında ve hatta döşeme altındaki su kaçaklarını hızlı ve kolay bir şekilde tespit edebilmektedir.

2 – Isı kaybını ve nem algılamayı mükemmel şekilde gösteren görsel, kaydedilebilir ve doğrulanabilir bir ısı haritası sağlar.

3 – Teknisyenlere geniş alanları kısa sürede inceleme olanağı sağlar.

4 – Mülke fiziksel zarar vermeye gerek yok – tamamen invaziv olmayan bir yöntem.

Kameralı Su Kaçağı Tespit Aşamaları

Evinizde su kaçağını bulamıyor musunuz? Kendi kendinize su kaçağını bulmadığınızda profesyonel ekiplerden yardım istemeniz daha doğru olacaktır. Kameralı su kaçağı tesisatçı ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra iş biz profesyonellere kalıyor. Su kaçağı tespit aşaması şu şekidedir;

  • Şikayetler alınır.
  • Şikayet konumuna gidilir. Şikayet konusu olan yerler ev, ofis, dükkan, cami, fabrika, okul ve peysaj alanı gibi yerler olabilir.
  • Su kaçağın olduğu bölgeye termal kamera veya normal kamera ile müdahale edilir. Örnek olarak su kaçağının olduğu yerin çamaşır makinesinin gider hattı ise kamera salınarak kırıklık veya tıkanıklık tespit edilir. Bir diğer örnek ise tavandan gelen su sızıntısı için termal kamera kullanılır.
  • Su kaçağının olduğu yer tam olarak tespit edilir ve şikayetçiye ayrıntılı yol haritası çizilir.
  • Çözüm önerileri sunulan müşteri su kaçağı tamirini ister bizlere isterse farklı bir su tesisatçısı ile görüşerek sorununu su kaçağını tamir edebilir.

Kameralı Su Tesisatçısı Fiyatları

Kameralı su tesisatçısı fiyatları arızanın durumuna göre fiyatları değişebilmektedir. Kameralı su tesisatçısı fiyatları 250 TL’den başlar. Vermiş olduğumuz fiyatlar 2023 yılı için başlangıç fiyatıdır.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Kameralı Su Tesisatçısı İle Su Kaçağı Bulma Yöntemi

Kameralı Su Tesisatçısı İle Su Kaçağı Bulma Yöntemi” hakkında 35 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp